Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze

Data publikacji 13.07.2015

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch 15-latków, którzy włamali się do sklepu. Młodzi ludzie trafili do policyjnej izby dziecka. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego pełniący służbę w nocy z piątku na sobotę, około godziny 22.30 zostali poinformowani przez dyżurnego o kradzieży z włamaniem do jednego z miejscowych sklepów i o sprawcach oddalających się z miejsca zdarzenia. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na wysokości parku Jakuba Wagi funkcjonariusze zauważyli dwóch młodych ludzi, pasujących do rysopisu podanego w komunikacie, którzy na widok zbliżającego się radiowozu nagle zaczęli uciekać. Funkcjonariusze natychmiast podjęli pościg. Już po chwili jeden z nich był w rękach mundurowych. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Obok chłopaka porozrzucane były paczki papierosów i butelki z trunkami. Mundurowi zabezpieczyli przy nastolatku łącznie cztery butelki markowego alkoholu i 5 paczek papierosów. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 15-latkowie dostali się do sklepu wybijając kamieniem szybę w drzwiach wejściowych. Uciekając rozdzielili się. Młody człowiek trafił do policyjnej izby dziecka w Białymstoku. Drugi z uciekinierów wpadł w ręce mundurowym z Wydziału Kryminalnego kilka godzin później. Teraz obaj nastolatkowie za kradzież z włamaniem będą odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony