Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14-latek ciągnikiem po krajowej ósemce

Data publikacji 24.07.2015

Zambrowscy policjanci interweniowali wobec 14-latka kierującego ciągnikiem rolniczym oraz podróżującego z nim o rok młodszego kolegi, którzy jechali drogą krajową nr 8. Szczęśliwie, dzięki odpowiedniej reakcji widzącego to kierowcy ciężarówki, nie doszło do tragedii.

Wczoraj około godziny 17.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie otrzymał niepokojącą informację o dwóch nastolatkach jadących ciągnikiem rolniczym po krajowej ósemce. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. W rejonie miejscowości Zambrzyce Króle mundurowi zastali kierowcę ciężarówki, który podczas wyprzedzania jadącego w niebezpieczny sposób traktora zauważył, że w jego kabinie siedzą dwaj chłopcy, z czego jeden za kierownicą pojazdu. Widząc to kierujący natychmiast zareagował, zatrzymał ciągnik i od razu powiadomił o tym Policję. Okazało się, że ciągnikiem kierował 14-latek, a razem z nim jechał jego 13-letni kolega. Obaj nastolatkowie byli bardzo zdziwieni całą sytuacją. Po chwili na miejsce przyjechała również matka młodego kierującego, która oświadczyła, że syn pojechał tylko po chleb do sąsiedniej miejscowości i policjanci nie powinni interweniować, ponieważ nic wielkiego się nie stało.

Dzięki odpowiedniej reakcji postronnych uczestników ruchu i szybkiej interwencji zambrowskich policjantów nie doszło do tragedii. Teraz matka 14-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. W tej sprawie zawiadomiony zostanie również sąd rodzinny.

źródło – oficer prasowy KPP w Zambrowie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony