33-latka postrzelona, 57-latek zatrzymany - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

33-latka postrzelona, 57-latek zatrzymany

Data publikacji 27.07.2015

Policjanci z IV białostockiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który posiadał samopał w postaci długopisu. Urządzeniem tym przez przypadek postrzelona została 33-latka. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ponadto w mieszkaniu 57-latka mundurowi znaleźli blisko 70 sztuk różnego rodzaju amunicji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które odpowie teraz przed sądem.

W miniony piątek tuż po godzinie 20.00 dyżurny białostockiej Policji zaalarmowany został o postrzelonej kobiecie. Do zdarzenia doszło w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi ustalili, że 33-latka została postrzelona z samopału o wyglądzie długopisu. Okazało się, że to niebezpieczne urządzenie należy do jej znajomego, z którym tego wieczoru się spotkała. Mężczyzna zostawił je na stoliku i wyszedł. Po chwili do kobiety dosiedli się trzej nieznajomi. W pewnym momencie jeden z nich zainteresował się nietypowo wyglądającym długopisem. Gdy zaczął nim manipulować urządzenie niespodziewanie wystrzeliło. Pocisk najpierw uderzył w stojący na stoliku kufel, a następnie rykoszetem trafił w dłoń i klatkę piersiową 33-latki. W wyniku zdarzenia ranna kobieta została zabrana przez pogotowie do szpitala. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Funkcjonariusze szybko ustalili właściciela strzelającego długopisu. Już następnego dnia był on w rękach Policji. W jego mieszkaniu policjanci dodatkowo znaleźli w sumie blisko 70 sztuk różnego rodzaju amunicji. 57-letni mieszkaniec powiatu wysokomazowieckiego usłyszał wczoraj zarzuty. Teraz za posiadanie broni palnej bez zezwolenia, nielegalne posiadanie amunicji oraz narażenie 33-latki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia odpowie przed sądem.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl