10 osób oraz pies w daewoo, a kierowca na ”podwójnym gazie” - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

10 osób oraz pies w daewoo, a kierowca na ”podwójnym gazie”

Data publikacji 10.08.2015

Policjanci z hajnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej daewoo, w którym podróżowało 10 osób oraz pies. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca prowadzi "na podwójnym gazie", a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce zatrzymali do kontroli drogowej w Dubiczach Cerkiewnych daewoo espero, które służyło jako autobus. Okazało się, że z przodu siedział 48-letni kierowca, a obok pasażer, który na kolanach trzymał psa, natomiast na tylnej kanapie podróżowało 8 osób w wieku od 14 do 20 lat. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało prawie 0,3 promila alkoholu w jego organizmie. 48-latek był bardzo zdziwiony wynikiem badania, ponieważ jak oświadczył nie spożywał żadnego alkoholu, a jedynie jadł kiełbaski z grilla polewane piwem. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny, ponieważ pojazd nie miał aktualnych badań technicznych. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne wyczyny na drodze 48-latek będzie teraz tłumaczył się przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Hajnówce

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl