Podlascy policjanci z myślą o bezpiecznych powrotach z wakacji… - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podlascy policjanci z myślą o bezpiecznych powrotach z wakacji…

Data publikacji 30.08.2015

Zbadana trzeźwość ponad 2500 kierujących, skontrolowanych ponad 260 pojazdów i 9 zatrzymanych kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu - to tylko niektóre z efektów działań „Dyskoteka”, jakie minionej nocy na terenie całego województwa przeprowadzili podlascy policjanci pionu ruchu drogowego.

Minionej nocy, od godziny 18.00 do 2.00 nad ranem kilkudziesięciu podlaskich policjantów pionu ruchu drogowego prowadziło na terenie całego województwa działania „Dyskoteka”. Celem akcji było przede wszystkim ograniczenie zdarzeń drogowych, a co za tym idzie także liczby osób poszkodowanych w wypadkach. Mundurowi koncentrowali się na ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ponadto szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na prędkość. Podczas działań policjanci dokładnie sprawdzili ponad 260 pojazdów oraz zbadali trzeźwość ponad 2500 kierowców. Niestety, również i tym razem okazało się, że część z kierowców zdecydowała się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Tej nocy policjanci zatrzymali 9 takich osób. W Białymstoku na ulicy Fieldorfa Nila policjanci zatrzymali do kontroli opla vectrę. Okazało się, że 27-letni mieszkaniec gminy Sokółka ma 2,4 promila alkoholu w organizmie. Z kolei na ulicy Kopernika 25-letnia mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego jadąca saabem miała w organizmie ponad promil alkoholu. W miejscowości Topczewo 37-letni mieszkaniec gminy Wyszki kierując focusem „zakończył jazdę” z wynikiem prawie 2,3 promila. W miejscowości Lewkowo Stare 33-letni mieszkaniec gminy Narewka prowadził volkswagena passata mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Ponadto podczas działań policjanci zatrzymali 10 praw jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdu. Nie obyło się także bez mandatów. Funkcjonariusze ukarali nimi 159 osób - najczęściej w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości i niekorzystaniem podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. W 2 przypadkach mundurowi zatrzymali uprawnienia za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Prowadzone przez policjantów pionu ruchu drogowego działania były też okazją do tego, aby zwrócić uwagę kierowcom na rozpoczynający się od wtorku nowy rok szkolny. Mundurowi sygnalizowali konieczność zachowania szczególnej ostrożności w okolicy placówek oświatowych.

Zarówno ta jak i podobne tego typu akcje pokazują, że niestety część kierowców nadal decyduje się usiąść za kierownicą po alkoholu oraz przekracza znacznie dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym - stanowiąc tym samym poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też podlascy policjanci tego typu działania z pewnością będą przeprowadzać w najbliższej przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.