Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

Data publikacji 13.10.2015

Policjant z Bielska Podlaskiego, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał na gorącym uczynku 16-latka, który na terenie cmentarza w Hajnówce ukradł 76-latkowi saszetkę z pieniędzmi i dokumentami. Dodatkowo okazało się, że nieletni był poszukiwany. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjant z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim, będąc akurat prywatnie na cmentarzu w Hajnówce, zatrzymał na gorącym uczynku 16-latka, który ukradł saszetkę starszemu mężczyźnie. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę po godzinie 17.00. Wtedy to funkcjonariusz zauważył w pewnej chwili dwóch młodych mężczyzn biegnących w stronę bramy nekropolii, a następnie jadącego za nimi zdenerwowanego rowerzystę. Policjant natychmiast ruszył w stronę uciekających nastolatków i po krótkim pościgu zatrzymał jednego z nich. Gdy dotarł tam też goniący go jednośladem 76-latek okazało się, że schwytany 16-latek przed chwilą ukradł mu z kosza rowerowego saszetkę z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą bankomatową. Sprawcy wykorzystali moment, gdy pokrzywdzony, chcąc zapalić znicz na grobie żony, zostawił ją na chwilę bez nadzoru. Jednak dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza jednego z podejrzanych udało się zatrzymać od razu. Drugi wpadł w ręce mundurowych z Hajnówki wczoraj. 16-latek usłyszał już zarzut kradzieży, a w związku z tym, że dodatkowo był poszukiwany, trafił do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Teraz obaj za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Hajnówce

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony