Prosimy o pomoc w identyfikacji mężczyzny - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Prosimy o pomoc w identyfikacji mężczyzny

Data publikacji 28.10.2015

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzi postępowanie w sprawie podrobienia banknotów i oszustwa. Mundurowi poszukują mężczyzny, którego wizerunek zarejestrowała kamera monitoringu i który podejrzewany jest o dokonanie tego przestępstwa.

Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku prowadzi postępowanie w sprawie oszustwa i podrobienia studolarowych banknotów. Do zdarzenia doszło 31 lipca w jednym z białostockich urzędów pocztowych. Wówczas to niezidentyfikowany dotychczas mężczyzna sprzedając kilkadziesiąt banknotów o nominale 100 USD jako autentycznych użył podrobionych banknotów, powodując tym samym straty urzędu oszacowane na kwotę blisko 10 tys. zł. Dodatkowo, jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, jeszcze tego samego dnia najprawdopodobniej ten sam mężczyzna usiłował dokonać podobnych transakcji w kilku innych placówkach na terenie Białegostoku. Jego wizerunek zarejestrowała jedna z kamer monitoringu.

Poszukiwany: ma około 30-40 lat, około 180 cm wzrostu, jest tęższej budowy ciała, twarz okrągła o ciemnej karnacji, włosy krótkie ciemny blond.

Cecha charakterystyczna: poszukiwany mężczyzna mówi po polsku z charakterystycznym wschodnim akcentem.

Ubrany był: w ciemną kurtkę (prawdopodobnie ciemnobrązową) z kołnierzykiem, pod kurtką - ciemne ubranie, jasnobrązowe spodnie i czarno-białe trampki. 

Prosimy wszystkie osoby, które rozpoznają osobę prezentowaną na zdjęciach lub mogą pomóc w ustalenia jej tożsamości o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku pod numerem telefonów: /85/670 33 25 bądź z najbliższą jednostką Policji pod nr 997 lub 112.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl