Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani 16-latkowie za kierownicą

Data publikacji 02.11.2015

Policjanci zatrzymali dwóch nieletnich kierujących samochodami osobowymi. 16-latkowie byli nietrzeźwi i nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd rodzinny.

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim zatrzymali dwóch 16-latków, którzy w stanie nietrzeźwości kierowali pojazdami. Pierwszy z nich został ujawniony w miniony piątek około godziny 21.00. Wówczas dyżurny bielskiej Policji otrzymał informację od innego kierowcy, że po centrum miasta porusza się pojazd, za „kółkiem” którego może siedzieć nietrzeźwy mężczyzna. Policjanci natychmiast ruszyli we wskazany rejon i zauważyli passata, który odpowiadał przekazanemu opisowi. Podczas kontroli drogowej okazało się, że kierującym jest 16-letni bielszczanin. Nieletni był pijany. Urządzenie podczas badania wykazało u niego blisko 1,5 promila alkoholu. Kolejny nieletni kierowca zatrzymany został przez mundurowych do kontroli drogowej następnego dnia około godziny 22.00 w gminie Bielsk Podlaski. 16-latek kierował daewoo z wynikiem blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Obaj nieletni nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Zostali przekazani pod baczniejszą opiekę rodziców. Teraz ich postępowaniem zajmie się sąd rodzinny.

źródło – oficer prasowy w Bielsku Podlaskim

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony