Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

53-latek usiłował podpalić budynek Agencji Rolnictwa

Data publikacji 12.11.2015

53-latek wtargnął do budynku Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Bielsku Podlaskim, a następnie rozlał tam łatwopalną ciecz i groził podpaleniem. Mężczyzna został obezwładniony przez policjantów i zatrzymany. Teraz motywy swojego postępowania sprawca będzie wyjaśniał przed sądem.

W miniony wtorek, tuż przed godziną 13.00 dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie od Pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o mężczyźnie, który w pomieszczeniach instytucji rozlewa łatwopalną ciecz. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Tam zastali mężczyznę, który groził podpaleniem budynku. Interweniujący funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę. Okazał się nim 53-letni mieszkaniec gminy Brańsk. Ponadto funkcjonariusze ujawnili przy nim trzy pojemniki wypełnione łatwopalną cieczą w ilości około 35-litórów oraz butlę z gazem. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Na szczęście sprawca nie zdołał podpalić budynku i pracownicy agencji nie odnieśli żadnych obrażeń. Jak się jednak okazało, chwilę wcześniej sprawca podpalił należący do niego samochód zaparkowany nieopodal. Auto szybko zostało ugaszone przez straż pożarną. 53-latek usłyszał wczoraj zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia oraz motywy działania mężczyzny.

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony