Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zambrowscy policjanci zatrzymali 3 podejrzanych o grabieże na cmentarzu

Data publikacji 25.11.2015

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie ustalili i zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o ograbienie kilku nagrobków na miejskim cmentarzu. Dwaj 21-latkowie i 18-latek usłyszeli już zarzuty i teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Policjanci wydziału kryminalnego zambrowskiej Policji zatrzymali trzech mieszkańców miasta podejrzanych o kradzież metalowych elementów, m.in. krzyży z nagrobków na miejskim cmentarzu. Sygnał o takim zdarzeniu do funkcjonariuszy z Zambrowa dotarł w ubiegłą niedzielę, kiedy to jeden z pokrzywdzonych stwierdził taką kradzież. W trakcie oględzin przeprowadzonych na cmentarzu mundurowi zauważyli, że podobnych zdarzeń było w sumie kilka. Policjanci w wyniku intensywnej pracy szybko ustalili i zatrzymali podejrzanych o to dwóch 21-latków oraz 18-latka. Funkcjonariusze odzyskali także skradzione elementy, które zostały już pocięte na części, z wyjątkiem figurek Jezusa oderwanych od krzyży, które sprawcy wyrzucili. Młodzi mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KPP w Zambrowie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl