Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda zabezpieczona

Data publikacji 25.11.2015

Ponad 8 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy znaleźli i zabezpieczyli suwalscy policjanci i celnicy. Nielegalny towar znajdował się w samochodzie i w jednym z garaży na terenie miasta. Teraz 53-letni właściciel kontrabandy za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego ustalili, że jeden z mieszkańców Suwałk może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. Mundurowi się nie pomylili. Kiedy wczoraj przed południem, na Oś. Północ w Suwałkach, zatrzymali do kontroli passata okazało się, że 53-latek przewozi w nim papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ponadto w zajmowanym przez mężczyznę garażu funkcjonariusze znaleźli dodatkowe papierosy z przemytu. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 8 tysięcy paczek kontrabandy. Skarb Państwa, z tytułu niezapłaconych podatków, straciłby w ten sposób ponad 160 tysięcy złotych. Wczoraj 53-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, przepadek towaru i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony