Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowe radiowozy dla bielskiej Policji

Data publikacji 25.11.2015

O trzy nowe radiowozy zwiększyła się liczba pojazdów służbowych w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. Środki na ich zakup pochodziły od samorządów lokalnych oraz z Komendy Głównej Policji. Wczoraj odbyła się uroczystość przekazania nowych radiowozów oraz zakończenia trzeciego etapu remontów.

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim odbyła się uroczystość związana z zakończeniem remontu oraz przekazaniem do służby 3 nowych radiowozów. W uroczystości udział wzięli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Sławomir Mierzwa, Starosta Powiatu Bielskiego, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski oraz wójtowie gmin w powiecie bielskim, jak również przedstawiciele innych instytucji samorządowych oraz duchowni. Pierwsza część uroczystości odbyła się w Sali Konferencyjnej bielskiej Policji. Tam Komendant Powiatowy Policji insp. Wojciech Rutkowski powitał zebranych. Następnie zaprezentowana została prezentacja multimedialna ukazująca między innymi zarys historii remontów budynku bielskiej Policji przeprowadzonych w ramach „Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji”. Podczas trzeciego i ostatniego etapu prac został odnowiony i dostosowany do obecnych wymogów plac komendy wraz z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną. W dalszej części spotkania Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku wyróżnił i wręczył nagrody funkcjonariuszom, którzy 10 listopada z narażeniem własnego zdrowia a nawet życia obezwładnili i zatrzymali mężczyznę próbującego podpalić budynek ARiMR przy pomocy baniaków z benzyną i butli z gazem. Następnie w ramach podziękowań za wkład w poprawę komfortu i efektywności pracy funkcjonariuszy, obecni na uroczystości wójtowie i burmistrzowie przyjęli z rąk Komendantów Wojewódzkiego i Powiatowego Policji pamiątkowe statuetki. Zebrani wysłuchali również występu wykonawców ze Studia Piosenki FART działającego przy Bielskim Domu Kultury. Dalsza część uroczystości odbyła się na placu komendy. Ta część ceremonii rozpoczęła się przecięciem wstęgi symbolizującym otwarcie wyremontowanego terenu. Następnie poświęcono i przekazano funkcjonariuszom trzy nowe pojazdy służbowe, w tym dwa radiowozy oznakowane marki Kia Cee’d dofinansowane przez lokalne samorządy oraz nieoznakowany Opel Astra zakupiony ze środków Komendy Głównej Policji. Przekazane samochody są dynamiczne, wyposażone w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy. Radiowozy mają silniki benzynowe o pojemności 1600 cm3 i mocy 110 i 115 koni mechanicznych. Są wyposażone m.in. we wspomaganie kierownicy, klimatyzację, poduszki powietrzne i w szereg systemów bezpieczeństwa jazdy.  Modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Pojazdy trafią do funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Kryminalnego.

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony