Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu”

Data publikacji 21.12.2015

Mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych policjanci ruchu drogowego z Białegostoku cyklicznie prowadzą działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu”.

Okres zimowy, a co za tym idzie niskie temperatury, deszcz, śnieg i wcześniej zapadający zmrok mają wpływ na bezpieczeństwo pieszych. Jest to czas wzmożonej pracy policjantów białostockiej drogówki związanej z bezpieczeństwem tych właśnie uczestników ruchu drogowego. Piesi, jako niechronieni uczestnicy ruchu, są najbardziej narażeni na poważne obrażenia w wyniku wypadku, a w kontakcie z samochodem często nie mają żadnych szans. W trosce o ich bezpieczeństwo mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wsparci przez pracowników monitoringu miejskiego w miniony piątek przeprowadzili działania „Niechronieni uczestnicy ruchu”. Głównym celem tej akcji jest zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Podczas działań mundurowi sprawdzali, jak kierowcy samochodów zachowują się w rejonach przejść oraz, czy piesi prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnie. Niestety nie obyło się bez mandatów. Mundurowi ukarali nimi 45 kierowców oraz 13 niechronionych uczestników ruchu.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony