Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fikcyjny rozbój i utrata pieniędzy

Data publikacji 30.12.2015

Do jednego spod białostockich komisariatów zgłosiła się młoda kobieta informując policjantów o dokonanym na jej osobie rozboju. W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności mundurowi ustalili, że cała historia została wymyślona, a 23-latka rzekomo utracone w wyniku przestępstwa pieniądze przegrała w jednym z kasyn.

Wczoraj do jednego spod białostockich komisariatów zgłosiła się 23-latka z informacją, że stała się ofiarą rozboju, w wyniku którego straciła 4 tys. zł. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że w minioną niedzielę w centrum Białegostoku dwaj sprawcy zabrali jej torebkę z pieniędzmi i uciekli. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. W toku prowadzonych czynności mundurowi ustalili, że cała historia została wymyślona a przyczyna utraty gotówki jest zupełnie inna. Młoda kobieta najpierw poszła do jednego z białostockich kantorów, gdzie wymieniła obcą walutę na złotówki, po czym udała się do kasyna i tam przegrała całą sumę. W domu, by usprawiedliwić przed rodzicami brak pieniędzy - wymyśliła całą historię.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń

§ 1. Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 zł.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony