Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie nowego komisariatu w Białymstoku

Data publikacji 04.01.2016

W Białymstoku odbyło się uroczyste otwarcie nowego Komisariatu Policji. Wybudowany od podstaw budynek, to jeden z najnowocześniejszych obiektów policyjnych w Polsce. Inwestycję zrealizowano ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji we współpracy z lokalnym samorządem. Nowy komisariat, to obiekt przyjazny dla obywateli, funkcjonalny, spełniający współczesne standardy techniczne i w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dzisiaj w Białymstoku przy ulicy ul. Wrocławskiej odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Komisariatu Policji III. Budowa tego obiektu rozpoczęła się w 2014 roku. Już po kilku miesiącach, jesienią wmurowany został kamień węgielny. Nowy komisariat jest usytuowany na działce o powierzchni ponad 2 tys. m2 przekazanej przez Urząd Miejski w Białymstoku. Budynek o powierzchni blisko 1900 m2 spełnia wszystkie wymagania współczesnej architektury o charakterze użyteczności publicznej. Koszt jego budowy wniósł (wraz z wyposażeniem) blisko 12 milionów zł. Środki te pochodziły z budżetu Skarbu Państwa w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. W budynku znajdują się między innymi: ogólnodostępny punkt przyjęć interesantów, pokój przyjazny dzieciom, sala wykładowa o powierzchni 74,5 m2 oraz siłownia. Nowy białostocki komisariat Policji wolny jest od barier architektonicznych i w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Obecny stan etatowy KP III w Białymstoku to 47 etatów policyjnych oraz 5 etatów pracowniczych. Teren działania komisariatu rozciąga się na 5 białostockich osiedli: Starosielce, Antoniuk, Zielone Wzgórza, Leśna Dolina i Słoneczny Stok.

Udział w dzisiejszym niecodziennym wydarzeniu wziął: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji Pan inspektor Zbigniew Maj, Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski, pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pan inspektor Adam Petelski, Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski, Starosta Powiatu Białostockiego Pan Antoni Pełkowski, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku Pan brygadier Janusz Kondrat. Ponadto przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów z wiceprzewodniczącymi, kapelani oraz inni zaproszeni goście, w tym Komendant Wojewódzki Policji w Opolu Pani nadinspektor Irena Doroszkiewicz. Gospodarzem dzisiejszej uroczystości był Komendant Miejski Policji w Białymstoku Pan inspektor Andrzej Łapiński.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony