Klocków nie było - areszt jest! - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Klocków nie było - areszt jest!

Data publikacji 22.01.2016

Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą „wytropili” oszustów, którzy wyłudzali pieniądze za oferowane przez internet klocki. Po otrzymaniu pieniędzy klienci nigdy nie otrzymali zamówionego towaru. Para wpadła w Legnicy. Kobieta już usłyszała 10 zarzutów. Sprawa jest rozwojowa a straty poniesione przez oszukanych klientów, to co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W minioną środę funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą białostockiej komendy miejskiej Policji przedstawili zatrzymanej przez mundurowych mieszkance Jeleniej Góry 10 zarzutów oszustwa. Jak się okazało 23-latka najprawdopodobniej nie działała sama a wspólnie ze swoim partnerem. On także został zatrzymany. 21-latek ma bogatą przeszłość kryminalną. Już wiadomo, że co najmniej następne 4 lata spędzi w więzieniu za włamania, kradzieże, oszustwa i narkotyki. Sposób działania pary był następujący. Na jednym z portali internetowych oferowali oni do sprzedaży klocki znanej firmy. Cena zakupu jednego zestawu takich zabawek oscylowała w wysokości od kilkuset do nawet 1000 złotych. Kiedy potencjalny klient decydował się na zakup klocków wpłacał pieniądze na wskazane konto bankowe. Niestety zamówionych klocków nikt nigdy nie otrzymał. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących nad sprawą wynika, że para w taki sposób oszukała co najmniej kilkadziesiąt osób na łączną sumę co najmniej kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa. Kobieta już decyzją sądu trafiła do aresztu na najbliższe trzy miesiące. Natomiast o losie jej partnera zadecyduje w najbliższych dniach sąd.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl