Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postawa 33-latka godna pochwały

Data publikacji 27.01.2016

33-letni mężczyzna widząc, że siedzący za kierownicą fiata spożywa alkohol zwrócił mu uwagę, by zrezygnował on z dalszej jazdy. Ten jednak zamkną drzwi i niespodziewanie odjechał. O zdarzeniu natychmiast zostali poinformowani policjanci, którzy zatrzymali kierującego. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Wczoraj około godz. 12.30 siemiatyccy policjanci przyjęli zgłoszenie, z którego wynikało, że w Drohiczynie na jednym z parkingów mężczyzna siedzący za kierownicą fiata seicento spożywa piwo i najprawdopodobniej zaraz odjedzie. Świadek całego zdarzenia zwracał uwagę nieodpowiedzialnemu kierowcy, by zrezygnował on z dalszej jazdy w takim stanie. Ten jednak zamknął niespodziewanie drzwi i odjechał w kierunku Skiw. Policjanci natychmiast wyruszyli w patrol w tamtym kierunku. Za nieodpowiedzialnym kierowcą ruszył także 33-latek zgłaszający Policji całe zdarzenie. Po przejechaniu około 2 km kierujący fiatem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na lewą stronę jezdni, a następnie do  przydrożnego rowu. Tam został zatrzymany przez policjantów z drogówki. Mężczyzną okazał się 78-letni mieszkaniec gminy Drohiczyn. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.

Zgodnie z obowiązującym prawem za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast na pochwałę zasługuje postawa mężczyzny, który próbował zatrzymać kierowcę i zawiadomił o całej sytuacji policjantów.

źródło – oficer prasowy KPP w Siemiatyczach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony