Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodziej w rękach białostockich policjantów

Data publikacji 29.01.2016

Działania białostockich policjantów po raz kolejny przyniosły wymierne efekty. We wtorek na terenie jednego ze szpitali w Ełku zatrzymany został poszukiwany przez białostocką jedynkę przestępca - sprawca kilkudziesięciu kradzieży na terenie różnego typu placówek medycznych oraz hoteli w całej Polsce. Mężczyzna przebywa aktualnie w areszcie czekając na wyrok sądu.

W miniony wtorek w Ełku na terenie jednego ze szpitali będący na interwencji policjanci tamtejszej Komendy Powiatowej Policji wylegitymowali 39-letniego mężczyznę, który jak się okazało jest osobą poszukiwaną przez pierwszy komisariat w Białymstoku. Zatrzymanego natychmiast przetransportowano do pomieszczenia dla osób zatrzymanych Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Na dzień dzisiejszy ma przedstawionych 10 zarzutów dotyczących szeregu kradzieży pieniędzy, portfeli z dokumentami i innych wartościowych przedmiotów. Łączna wartość strat to ponad 12 tysięcy złotych. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna tego typu czynów na swoim koncie ma dużo więcej. Sposób działania złodzieja polegał na wykorzystaniu nieuwagi personelu zakładów opieki zdrowotnej oraz pacjentów. Mężczyzna niezauważony przez nikogo wchodził do szpitalnych sal i dokonywał zaboru pozostawionych bez nadzoru torebek damskich, w tym portfeli z dokumentami, pieniędzmi oraz kartami bankomatowymi, telefonów komórkowych, a nawet tabletów. Przestępstw dokonywał na terenie białostockich szpitali oraz w jednym przypadku - na terenie przychodni. W styczniu tego roku dokonał także kradzieży telewizora, radioodtwarzacza i innych wartościowych przedmiotów z jednego z białostockich hoteli. Wartość strat w tym przypadku wyniosła bisko 2 tysiące złotych. Już wiadomo, że mężczyzna kradł nie tylko w Białymstoku. Jego ofiarami stali się także pacjenci szpitala w Augustowie, Olsztynie, Grajewie, Krakowie, Szczecinie, Bydgoszczy i Ostrowi Mazowieckiej. 39-letni przebywa w areszcie.  Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Jednocześnie policjanci apelują do mieszkańców, by nie pozastawiać bez opieki wartościowych rzeczy. Torebki z zawartością portfeli, dokumentów, telefonów komórkowych mogą stać się łatwym łupem dla złodziei.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony