Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny spirytus

Data publikacji 01.02.2016

Prawie 1900 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli u 50-latka suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Augustowa. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia.

W miniony czwartek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ustalili, że jeden z mieszkańców gm. Suwałki będzie przewoził znaczne ilości spirytusu bez polskich oznaczeń akcyzy. Po godzinie 19-ej na ul. Waryńskiego w Suwałkach mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego iveco. W samochodzie 50-latka ujawnili i zabezpieczyli ponad 2 tys. butelek z zawartością przezroczystego płynu.

Straty, z tytułu niezapłaconych podatków, na jakie narażony został Skarb Państwa, to blisko 100 tysięcy złotych. W piątek mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu napojów spirytusowych wyrobionych niezgodnie ze sposobem produkcji. Ustawa przewiduje za to przestępstwo wysoką grzywnę oraz karę pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony