Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uciekał motorowerem

Data publikacji 02.02.2016

Policjanci w bezpośrednim pościgu zatrzymali 28–letniego mieszkańca gminny Sztabin. Nietrzeźwy mężczyzna kierował motorowerem oraz posiadał przy sobie środki odurzające. Okazało się, że wcześniej był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości, a pojazd, którym się poruszał był niezarejestrowany, nie posiadał badań technicznych, ani ubezpieczenia.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie w minioną sobotę otrzymał informację o motorowerzyście, który przemieszcza się ulicą Mostową bez hełmu ochronnego. Chwilę po zgłoszeniu, na miejscu pojawili się funkcjonariusze, którzy zauważyli, że jadący motorowerem mężczyzna, na widok policyjnego radiowozu skręcił w ulicę Nadrzeczną i zaczął gwałtownie przyśpieszać. Policjanci ruszyli za nim i przy użyciu świateł pojazdu uprzywilejowanego w ruchu dawali mu sygnały do zatrzymania. W pewnej chwili uciekinier przez otwartą bramę wjechał na jedną z posesji przy ulicy Nadrzecznej i zaczął uciekać na zamarzniętą taflę jeziora Necko. Chwilę później, w wyniku bezpośredniego pościgu został ujęty przez policjantów. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec gminy Sztabin. Dalsze ustalenia wskazały, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania i w przeszłości był już trzykrotnie zatrzymywany przez Policję w związku z kierowaniem pojazdami w stanie nietrzeźwości. Motorower, którym się poruszał był niezarejestrowany, nie posiadał aktualnych badan technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Podczas kontroli osobistej w kieszeni spodni 28–latka, mundurowi znaleźli prawie 1,3 grama białego proszku, który po zbadaniu narkotesterem okazał się amfetaminą. Dodatkowo okazało się, że mieszkaniec gminy Sztabin jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odholowano na parking strzeżony. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Augustowie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony