Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 25.02.2016

Papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy, nielegalny alkohol oraz susz roślinny i krajankę tytoniową ujawnili i zabezpieczyli suwalscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego. Kontrabanda znajdowała się w jednym z mieszkań na terenie Suwałk. Teraz suwalczanka za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach ustalili, że w mieszkaniu 90-letniej mieszkanki Suwałk może znajdować się kontrabanda. Mundurowi nie pomylili się. Kiedy wczoraj przed południem, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celnego, wkroczyli do mieszkania kobiety ujawnili tam i zabezpieczyli ponad 9 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, prawie 6 kg krajanki tytoniowej, ponad pół kg suszu tytoniowego oraz prawie 3 l. spirytusu i 6 l. wódki.

Gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obrotu Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków straciłby w ten sposób ponad 15 tysięcy złotych. Za posiadanie kontrabandy suwalczanka odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za ten czyn grozić może wysoka grzywna, przepadek towaru i nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony