Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w związku z kradzieżą portfela

Data publikacji 10.03.2016

Będący po służbie policjant pomógł w zatrzymaniu mężczyzny podejrzewanego o kradzież portfela. Ponadto 31-latek, który wpadł w ręce mundurowych, odpowie za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, dodatkowo pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

Wczoraj kilka minut przed godziną 15.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Augustowie został poinformowany o kradzieży portfela. Do zdarzenia doszło w augustowskim szpitalu. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca wszedł na jeden z oddziałów i wykorzystując nieobecność pacjentki ukradł z jej szafki portfel i uciekł. Funkcjonariusze szybko ustalili jego rysopis, który od razu trafił do patrolujących miasto mundurowych. Kilka minut przed godziną 16.00, jeden z policjantów, który akurat wracał po służbie do domu, zauważył jadącego rowerem mężczyznę odpowiadającego podanemu wcześniej opisowi sprawcy. Funkcjonariusz natychmiast wezwał jeden z patroli na ulicę Mazurską, gdzie akurat znajdował się podejrzewany. Tam mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim znany już mundurowym 31-letni mieszkaniec miasta. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał się on do kradzieży portfela, a następnie wskazał miejsce jego ukrycia w lesie przy Al. K. Wyszyńskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Wtedy dodatkowo wyszło na jaw, że 31-latek odpowie także przed sądem za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości, także pomimo orzeczonego sądowego zakazu.

źródło – oficer prasowy KPP w Augustowie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony