Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje kabli

Data publikacji 10.03.2016

Policjanci z Łap zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże kabli. Dwóch z nich wpadło na gorącym uczynku, jak kradli kable na jednej z posesji, trzeci – w swoim domu. Cała trójka usłyszy zarzuty, za które odpowie przed sądem.

W miniony wtorek, w związku z kradzieżami kabli mundurowi z Łap zatrzymali trzech mężczyzn. Dwóch z nich wpadło na gorącym uczynku, jak kradli kable na jednej z łapskich posesji. Trzeci, 51-latek trafił w ręce policjantów w wyniku ustaleń.

22-latek oraz jego o 19 lat starszy kompan zostali zatrzymani jak wycinali przewody elektryczne ze stojących na posesji pojazdów. Mężczyźni mieli przy sobie narzędzia służące do cięcia tego asortymentu. Łapscy policjanci podejrzewając, że kradzione w ten sposób kable trafiają na skup złomu sprawdzili też dokładnie tego typu lokalne punkty. W jednym z takich miejsc mundurowi zastali 24-latka z wypełnionymi workami. Po skontrolowaniu wyszło na jaw, że w środku znajdują się pocięte i opalone aluminiowe przewody o łącznej wadze ponad 25 kg. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić miejsce zamieszkania młodego mężczyzny. Okazało się, że to zadanie zlecił mu jego ojciec. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że oba zdarzenia nie są ze sobą powiązane. Mundurowi pracujący skrupulatnie nad tym procederem ustalili, że kradzieży dokonywał 51-latek. Dziś trzech z zatrzymanych mężczyzn usłyszy zarzuty. 22-latek i jego starszy kolega kradzieży i zniszczenia mienia. Natomiast nad zarzutami dla 51-latka mundurowi nadal intensywnie pracują. Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony