Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiane recepty, leki psychotropowe i zatrzymany 40-latek

Data publikacji 10.03.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce zatrzymali 40-latka, który chciał wykupić leki korzystając z podrobionej recepty. Teraz postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Kryminalni z Hajnówki ustalili, że 40-letni mieszkaniec powiatu może wykupować leki posługując się podrobionymi receptami. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w miniony wtorek, kiedy przyszedł do apteki odebrać brakujące medykamenty z recepty. Podczas przesłuchania przyznał się do podrabiania recept i posługiwania się nimi. Policjanci ustalili, że 40-latek w latach 2014 - 2015 posłużył się 5 razy fałszywymi receptami w białostockich aptekach, a w tym roku realizował takie recepty 4-krotnie w Hajnówce. Ponadto funkcjonariusze w jego mieszkaniu zabezpieczyli drukarkę, za pomocą której najprawdopodobniej podrabiał recepty, natomiast w samochodzie mundurowi znaleźli wykupione już lekarstwa należące do grupy silnych środków psychotropowych. Teraz mężczyzną zajmie się sąd. Za fałszowanie dokumentów oraz używanie ich jako autentyczne grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KPP w Hajnówce

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony