Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w seacie i mercedesie

Data publikacji 17.03.2016

Łomżyńscy policjanci wspólnie z celnikami podczas kontroli seata oraz przeszukania miejsca zamieszkania 67-letniego kierowcy, ujawnili blisko 2400 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. To nie jedyna zabezpieczona w ostatnim czasie kontrabanda. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze znaleźli blisko 900 paczek nielegalnych papierosów w mercedesie.

W ubiegły wtorek, łomżyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Białymstoku, na terenie jednej z miejscowości w gminie Łomża, zatrzymali do kontroli seata. Kierowcą zatrzymanego samochodu okazał się 67-letni mieszkaniec Łomży. W trakcie sprawdzania pojazdu mundurowi ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe. Okazało się, że w aucie przewożone było ponad 2100 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Dodatkowo, po przeszukaniu w miejscu zamieszkania kierowcy – mundurowi ujawnili kolejne blisko 270 paczek. Mężczyzna dziś usłyszał zarzut.

To nie jedyna kontrabanda ujawniona w ostatnim czasie przez mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dokładnie tydzień wcześniej na terenie Zbójnej, policjanci i celnicy wraz z psem wyszkolonym do wykrywania zapachów tytoniu, znaleźli blisko 900 paczek nielegalnego towaru. Tym razem papierosy przewożone były w mercedesie kierowanym przez 53-letniego mieszkańca powiatu zambrowskiego.

Jak wynika ze wstępnych szacunków, wprowadzenie na rynek zarekwirowanych papierosów bez znaków skarbowych akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 65 tysięcy złotych.

źródło – oficer prasowy KMP w Łomży

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony