Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do piwnicy – zatrzymali ich policjanci

Data publikacji 05.04.2016

Policjanci z białostockiej patrolówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do piwnicy. Złodzieje zdążyli już wynieść składowane tam przedmioty, włącznie ze słoikami z przetworami. Obaj noc spędzili w policyjnym areszcie. Dziś mundurowi sprawdzą, czy mężczyźni mają jeszcze inne podobne czyny na swoim koncie. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet 10 lat więzienia.

Minionej nocy, tuż po północy, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku został zaalarmowany, że w jednym z bloków na osiedlu Zielone Wzgórza ma miejsce włamanie do piwnicy. Zgłoszenie to natychmiast zostało przekazane mundurowym pełniącym tej nocy służbę. Jeden z patroli błyskawicznie pojawił się na miejscu. W pobliżu bloku policjanci zauważyli dwóch mężczyzn. Jeden z nich niósł słoiki natomiast drugi stał w pobliżu poustawianych innych słoików. Okazało się, że prawdopodobnie to właśnie oni włamali się do piwnicy, a znalezione przy nich słoiki zawierają przetwory należące do właściciela piwnicy. Starszy z mężczyzn na widok policjantów stał się agresywny. Założył rękawice i wyjął z kieszeni nóż, którym zaczął wymachiwać. Policjanci natychmiast go obezwładnili. Okazało się, że mężczyzna ma w kieszeni kłódkę od splądrowanej piwnicy. Oprócz 70 słoików z przetworami łupem 46 i 54-latka padły także: koszyk rowerowy, torba, 10 kilogramów ziemniaków, a nawet figurka z postacią Jezusa. Obaj mężczyźni byli pijani. Badanie wykazało, że młodszy miał ponad 1,3 promila, a starszy blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj mundurowi sprawdzą, czy mężczyźni mają jeszcze inne czyny na swoim koncie. Za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony