Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za kradzież z włamaniem

Data publikacji 05.04.2016

Suwalscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież z włamaniem do samochodu. Mężczyźni wpadli dzięki czujności patrolujących funkcjonariuszy. Mundurowi odnaleźli także utracone przedmioty. 17 i 20-latek noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci z Suwałk patrolując osiedle centrum zauważyli w pewnym momencie dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok mundurowych odrzucili jakieś przedmioty i zaczęli uciekać. Funkcjonariusze od razu za nimi ruszyli. Chwilę później uciekinierzy byli już w rękach policjantów. Na miejscu zdarzenia mundurowi znaleźli też odrzucone przez zatrzymanych tonery do drukarek. Okazało się, że pochodziły one z kradzieży z zaparkowanego nieopodal samochodu. Młodzi mężczyźni nie przyznawali się do włamania, ani kradzieży ale ich ręce pobrudzone były czarną substancją, a nie potrafili oni wyjaśnić dlaczego tak jest. Ponadto przy podejrzewanym 20-latku funkcjonariusze znaleźli stację pogody, również pochodzącą z tego włamania. 17 i 20-latek, którzy już wcześniej znani byli mundurowym, noc spędzili w policyjnym areszcie. Właściciel tonerów swoje straty oszacował na ponad 400 złotych. Dzisiaj młodzi mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz sprawą zajmie się sąd.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony