Zlikwidowana bimbrownia - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana bimbrownia

Data publikacji 18.04.2016

Aparatura do produkcji bimbru, blisko 120 litrów nielegalnego alkoholu oraz blisko 400 litrów tzw. zacieru wpadło w ręce policjantów z Łap. Zlikwidowaną bimbrownię prowadził w swoim domu mieszkaniec gminy Suraż.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Łapach ustalili, że mieszkaniec gminy Suraż w swoim domu produkuje nielegalny alkohol. Przypuszczenia ich potwierdziły się. Mundurowi z mieszkaniu 63-latka znaleźli wykonana domowym sposobem aparaturę służącą do destylacji alkoholu. Zabezpieczyli również w sumie 400 litrów tzw. zacieru oraz blisko 120 litrów nielegalnego alkoholu. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Białostoccy policjanci przestrzegają przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z niepewnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia potencjalnych konsumentów. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl