Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki policjantom przedmioty liturgiczne wróciły do szpitalnej kaplicy

Data publikacji 06.06.2016

Policjanci z Siemiatycz odzyskali przedmioty liturgiczne, które zostały skradzione ze szpitalnej kaplicy. Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek. Mundurowi ustalili i zatrzymali sprawcę odpowiedzialnego za to zdarzenie. Teraz 55-letni siemiatyczanin za swój czyn odpowie przed sądem.

W miniony poniedziałek (30.05.2016r.) dyżurny siemiatyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu  do kaplicy siemiatyckiego szpitala. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawca przy użyciu siły otworzył zamknięte drzwi do szafy. Łupem złodzieja padł pozłacany kielich, patena pozłacana, bursa z książką do obrzędu namaszczenia chorych, patena na komunię świętą, szklane naczynia na oleje oraz świeca. Wartość przedmiotów liturgicznych została oszacowana na 2100 zł. Policjanci zajmujący się tą sprawą w wyniku ustaleń szybko wytypowali odpowiedzialnego za kradzież. Podczas  przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 55-letniego siemiatyczanina ujawniono i odzyskano utracone liturgiczne przedmioty. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Siemiatyczach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.podlaska.policja.gov.pl

 

 

 

Powrót na górę strony