Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli kościoły. Zatrzymali ich augustowscy policjanci

Data publikacji 23.06.2016

Augustowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta podejrzanych o kradzieże z kościołów. Mężczyźni przyznali się do winy i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W miniony wtorek augustowscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży poroży jelenia znajdujących się w jednym z kościołów na terenie miasta. Niespełna trzy godziny później mundurowi otrzymali informację o kolejnej kradzieży. Tym razem do zdarzenia doszło na terenie gminy Sztabin, gdzie łupem sprawców padł pastuch elektryczny wraz z akumulatorem. W trakcie wykonywania czynności na miejscu kradzieży pastucha, policjanci zauważyli leżący na ziemi medalion z wizerunkiem Chrystusa. W związku z podejrzeniem, że przedmiot mógł się znaleźć w tym miejscu w wyniku działania przestępczego, funkcjonariusze postanowili go zabezpieczyć. W wyniku podjętych czynności pracujący nad sprawą kryminalni, ustalili, że związek z tymi zdarzeniami mogą mieć dwaj mieszkańcy Augustowa w wieku 31 i 39 lat. Jeszcze tego samego dnia ustalili miejsce pobytu mężczyzn i w godzinach wieczornych zatrzymali ich. W bagażniku auta, którym się poruszali augustowianie znajdował się pochodzący z kradzieży pastuch elektryczny. Mężczyźni przyznali się także do kradzieży poroży jelenia z kościoła. Dalsze policyjne ustalenia wskazały, że znaleziony przez policjantów medalion, najpierw został przez nich skradziony z kościoła mieszczącego się na terenie gminy Sztabin, a następnie porzucony podczas kradzieży pastucha. Kolejnego dnia augustowscy kryminalni ustalili, że poroża jelenia znajdują się w jednym z lombardów na terenie miasta. Skradzione przedmioty zostały zwrócone właścicielom. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, do których się przyznali i skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Augustowie

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony