Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadali nielegalny alkohol i papierosy

Data publikacji 01.07.2016

Sejneńscy policjanci zabezpieczyli aparaturę i materiały służące do nielegalnego wyrobu papierosów oraz alkoholu. Uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków akcyzowych, na które narażony został Skarb Państwa, to ponad 4 tysiące złotych.

W ramach wspólnych działań funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach oraz Urzędu Celnego w Suwałkach ustalili, że 65-letni mieszkaniec gminy Giby i 43-letni mieszkaniec gminy Sejny mogą trudnić się nielegalnym wyrobem papierosów i alkoholu. Informacje funkcjonariuszy się potwierdziły podczas przeszukania pomieszczeń należących do mężczyzn. U 65-latka mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk gilz papierosowych oraz około 17 litrów alkoholu i 170 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Natomiast w miejscu zamieszkania 43-latka funkcjonariusze zabezpieczyli aparaturę do nielegalnego wyrobu alkoholu oraz 60 litrów zacieru. Dodatkowo mundurowi znaleźli tam prawie 4 kg krajanki tytoniowej i 220 sztuk wytworzonych już z niej papierosów. Teraz postępowaniem mężczyzn zajmie się sąd. 43 i 65-latkowi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

źródło – oficer prasowy KPP w Sejnach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony