Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Białostoccy policjanci uniemożliwili wprowadzenie do obrotu podrobionej odzieży

Data publikacji 06.07.2016

Białostoccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uniemożliwili wprowadzenie do obrotu podrobionej odzieży i galanterii. Na nielegalnym procederze sprzedaży internetowej podrobionych produktów wpadła kobieta z Białegostoku. Łączna wartość strat oryginalnych wytwórców z tego tytułu to ponad 65 tysięcy złotych. Za nielegalne używanie znaków towarowych grozi do 2 lat więzienia.

Wczoraj mundurowi z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uniemożliwili wprowadzenie do obrotu podrobionej odzieży i galanterii znanych markowych firm. Na tym nielegalnym procederze przyłapana została 39-letnia mieszkanka Białegostoku, która sprzedawała podrobione produkty przez Internet. W sumie policjanci zabezpieczyli 39 sztuk odzieży, w tym: koszulki, kurtki, leginsy, skarpety, bluzy, swetry i torebki. Łączna wartość strat firm odzieżowych, które zastrzegły sobie prawo do tych znaków, to ponad 65 tysięcy złotych. Teraz kobieta za swoje niezgodne z prawem postępowanie odpowie przed sądem. Za nielegalne używanie znaków towarowych grozi jej nawet do 2 lat więzienia.

 

 

 

źródło – KMP Białystok

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony