Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wakacje z mundurem” i z profilaktyką…

Data publikacji 09.08.2016

Od wczoraj grupa dzieci z białostockich gmin uczestniczy w nowej inicjatywie profilaktycznej pod hasłem „Wakacje z mundurem”. Przedsięwzięcie to angażuje (oprócz funkcjonariuszy Policji), także Straż Pożarną oraz Straż Graniczną. Uczestniczący w zajęciach młodzi mieszkańcy naszego regionu oprócz poznania specyfiki każdej z tych służb, mogą także liczyć na wiele innych atrakcji. Wszystko po to, aby tegoroczny wakacyjny wypoczynek był dla dzieci bezpieczny.

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku przy współpracy kolegów ze Straży Pożarnej i Straży Granicznej rozpoczęli nową inicjatywę profilaktyczną realizowaną w ramach programu ”Bezpieczne Wakacje”. Trwające trzy dni przedsięwzięcie, w którym uczestniczą dzieci z białostockich gmin podzielone jest na trzy bloki. Każdy z bloków poświęcony jest innej służbie. Wczorajsze zajęcia związane były z formacją policyjną, dzisiejsze ze służbą w Straży Pożarnej, z kolei jutrzejsze – z pracą w Straży Granicznej. Organizatorzy przedsięwzięcia, w tym Fundacja im. Rodziny Czarneckich, która aktywnie włączyła się w tą inicjatywę zapewniają, że młodzi ludzie biorący udział w tych niecodziennych spotkaniach nie będą narzekać na nudę. Specjalnie z myślą o najmłodszych przewidziano bowiem wiele trakcji. Zwiedzanie wybranych jednostek związanych z daną służbą, pokaz tresury i umiejętności psów służbowych, gry i zabawy z harcerzami, zabawy militarne, pokaz sprzętu (np. amfibii, czołgu radiowozów, motorów…), wyjście do kina, odblaskowa dyskoteka, ognisko „w plenerze” z kiełbaskami, a także trochę z historii - np. pożarnictwa, to tylko niektóre z tych atrakcji.

Inicjatywie przyświeca jeden zasadniczy cel – zapewnienie bezpiecznego letniego wypoczynku dzieciom. Młodzi ludzie uczą się także w czasie tych spotkań, jak postępować, by samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo, czego unikać – by być bezpiecznym oraz jak radzić sobie w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony