Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Przedsiębiorczy” 9-latkowie

Data publikacji 03.10.2016

Policjanci z Łap zatrzymali dwóch 9-latków, którzy odpowiedzialni są za kradzież dwóch rowerów. Jeden z nich porzucili, a drugim poruszał się jeden z nich. Jednoślady już wróciły do swoich właścicieli, a postępowaniem dzieci zajmie się teraz sąd rodzinny.

W minioną sobotę po południu łapscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży roweru. Niezabezpieczony jednoślad właściciel pozostawił na terenie jednej ze szkół. W tym samym czasie do Komisariatu Policji w Łapach zgłosił się drugi mężczyzna również informując o kradzieży roweru, która miała miejsce w tym samym miejscu, tylko dzień wcześniej. Łapscy mundurowi nie czekając ani chwili zaczęli ustalać, kto stoi za tymi zdarzeniami. Najpierw policjanci znaleźli porzucony rower, który został skradziony jako pierwszy. Sprawdzając okolicę funkcjonariusze zauważyli chłopca jadącego jednośladem, którego wygląd i marka była zbieżna z tym zgłoszonym jako skradziony. Natychmiast zatrzymali rowerzystę do kontroli. Szybko wyszło na jaw, że jest to właśnie poszukiwany jednoślad. 9-letni rowerzysta od razu wskazał swojego rówieśnika (będącego w pobliżu) jako sprawcę tej kradzieży. Teraz mundurowi ustalają szczegóły dotyczące zachowania chłopców. Jednoślady już wróciły do swoich właścicieli, a postępowaniem dzieci zajmie się teraz sąd rodzinny.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony