Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrabanda w mieszkaniu

Data publikacji 31.10.2016

Sokólscy kryminalni ujawnili w jednym z mieszkań na terenie miasta ponad 1500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 60-letnia właścicielka kontrabandy za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

W piątkowe popołudnie funkcjonariusze sokólskiej Policji zapukali do jednego z mieszkań na terenie Sokółki. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mogą w nim być przechowywane papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, w trakcie przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 60-latkę mundurowi ujawnili 1535 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa zabezpieczonej kontrabandy to ponad 20 tys. złotych. Wprowadzenie na rynek takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 32 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Właścicielka „lewego” towaru za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Sokółce

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony