Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

4 osoby poszukiwanie, zatrzymane przez białostockich mundurowych

Data publikacji 29.11.2016

Białostoccy funkcjonariusze minionej doby zatrzymali 4 osoby poszukiwane. W jednym przypadku zatrzymanie dotyczyło Europejskiego Nakazu Aresztowania wystawionego przez niemiecki wymiar sprawiedliwości.

Wczoraj białostoccy funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby poszukiwane. Trzy z nich zatrzymali policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, natomiast jednego poszukiwanego funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Łapach. Do pierwszego zatrzymania doszło w południe. Policjanci z Wydziału Patrolowo–Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w rejonie dworca PKS zainteresowali się mężczyzną, który na ich widok zaczął się dziwnie zachowywać. Podczas legitymowania okazało się, że 52-latek jest osobą poszukiwaną przez białostocki sąd do odbycia kary 1 miesiąca pozbawienia wolności. Mężczyzna noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.  Z kolei przed godziną 20 funkcjonariusze patrolując rejon bloków przy ulicy Dojnowskiej w Białymstoku zauważyli 3 podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Mundurowi postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania. W czasie legitymowania okazało się, że jeden z nich tj. 47-latek na podstawie Zarządzenia białostockiego sądu jest osobą poszukiwaną do doprowadzenia do aresztu w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 9 miesięcy. Najmłodszy z zatrzymanych to 15-latek, którego policjanci (po godzinie 20) znaleźli w jednym z mieszkań. Młody człowiek uciekł z jednego z ośrodków wychowawczych znajdujących się na terenie naszego województwa. Nastolatka odwieziono do Policyjnej Izby Dziecka skąd  trafi w najbliższym czasie z powrotem do placówki.

Wczorajszy ranek pracowity był również dla funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Łapach, którzy dzięki swoim ustaleniom zatrzymali 41-letniego mężczyznę poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania za przemyt narkotyków. Poszukiwał go niemiecki wymiar sprawiedliwości. Policjanci ustalili, że mężczyzna może przebywać w jednym z mieszkań na terenie Łap. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się, pod ustalonym przez mundurowych adresem policjanci zatrzymali poszukiwanego 41-latka, który noc spędził w policyjnym areszcie.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony