Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani w Sejnach za posiadanie narkotyków

Data publikacji 02.12.2016

Policjanci zatrzymali w Sejnach 23 i 21-latka, którzy posiadali narkotyki. Teraz za swoje postępowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach patrolując ulice zauważyli kierującego audi, który na widok radiowozu przyśpieszył, a jego dalsza jazda świadczyła o tym, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 23–letni mieszkaniec gminy Sejny. Podczas wykonywanych czynności zachowanie kierowcy oraz pasażera tego auta wskazywało, że mężczyźni mogą znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci skontrolowali pojazd oraz mężczyzn, ujawniając u 21–letniego pasażera około 1,3 grama suszu roślinnego oraz ponad 1 gram białego proszku. Wstępne badanie testerem wykazało, że są to środki narkotyczne. Ponadto od kierowcy pobrano krew do badania na zawartość narkotyków. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dodatkowo w trakcie przeszukania miejsc zamieszkania mężczyzn, policjanci zabezpieczyli u 23–latka około 240 gramów suszu roślinnego oraz prawie 100 tabletek koloru różowego. Zgodnie z obowiązującą ustawą czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Teraz za swoje postępowanie mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

źródło – oficer prasowy KPP w Sejnach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony