Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypożyczył 4 auta i nie oddał – został zatrzymany przez białostockich policjantów

Data publikacji 12.01.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o przywłaszczenie mienia znacznej wartości. Mężczyzna w październiku zeszłego roku wypożyczył z jednej z białostockiej wypożyczalni 4 samochody i ich nie oddał. Wartość wypożyczonych aut właściciel wycenił na 750 tys. zł. Sąd zastosował wobec mężczyzny środki zapobiegawcze w postaci zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz policyjny dozór.

W miniony poniedziałek do białostockich policjantów zgłosił się właściciel jednej z białostockich wypożyczalni samochodów i poinformował funkcjonariuszy, że jego firma w październiku zeszłego roku wypożyczyła młodemu mężczyźnie 4 samochody (2 bmw, mercedesa oraz volvo) o łącznej wartości 750  tys. zł., które nie zostały zwrócone. Najemca nie zapłacił także za usługę. Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku natychmiast przystąpili do działania zmierzającego do ustalenia nieuczciwego klienta wypożyczalni. Już następnego dnia rano, w jednej z miejscowości leżącej w gminie Janów policjanci zatrzymali w tej sprawie 24-latka jadącego jednym z wynajętych aut. Mężczyzna trafił do aresztu, a pojazd zabezpieczono. W toku dalszych czynności wykonywanych przez mundurowych ustalono, gdzie znajdują się kolejne trzy przywłaszczone pojazdy, które policjanci odnaleźli i także zabezpieczyli. 24-latek usłyszał już zarzut przywłaszczenia mienia znacznej wartości i złożył obszerne wyjaśnienia. Sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu oraz policyjny dozór.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony