Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice opiekowali się półroczną córką oraz 2,5-letnim synem

Data publikacji 19.01.2017

Siemiatyccy policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy opiekowali się półroczną dziewczynką oraz 2,5-letnim chłopcem. Badanie alkomatem wykazało, że ojciec miał prawie 3 promile a matka ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz losem nieodpowiedzialnych dorosłych zajmie się sąd.

Wczoraj policjant Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach w związku z nadzorem nad jedną z siemiatyckich rodzin postanowił odwiedził swoich podopiecznych. Już po wejściu do domu mundurowy zaczął podejrzewać, że opiekunowie małoletnich dzieci mogą być pod wpływem alkoholu. Mieszkanie było bowiem zaniedbane, a w pokojach na podłodze (razem z ubraniami i zabawkami) leżały puszki po piwie. Funkcjonariusz natychmiast postanowił sprawdzić stan trzeźwości zarówno ojca jak i matki małoletnich. Jego przypuszczenia okazały się trafne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu zaś kobieta ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzieci w obecności pracowników MOPS w Siemiatyczach zostały przekazane po opiekę rodzinie, natomiast ich opiekunowie (30-latka oraz 35-latek) zostali zatrzymani. Teraz sprawą nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd. Odpowiedzą oni za narażenie zdrowia i życia dzieci.

źródło – oficer prasowy KPP w Siemiatyczach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

 

Powrót na górę strony