Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice opiekowali się 4-miesięcznym dzieckiem

Data publikacji 26.01.2017

Policjanci z białostockiej patrolówki podczas interwencji domowej zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją partnerką. Zarówno zatrzymany, jak i poszkodowana - będąc pod wpływem alkoholu opiekowali się 4-miesięcznym dzieckiem. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj nad ranem otrzymał zawiadomienie od zaniepokojonych mieszkańców bloku, o awanturze w jednym z białostockich mieszkań. Natychmiast skierował tam funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Policjanci na miejscu usłyszeli zza drzwi mieszkania wołanie kobiety o pomoc, krzyk małego dziecka oraz odgłosy szamotaniny. Po bezskutecznych wezwaniach do otworzenia drzwi podjęli decyzję o ich wyważeniu. Po wejściu do środka okazało się, że w mieszkaniu przebywa 22-letnia kobieta, jej 30-letni partner oraz ich 4-miesięczna córka. Jak się okazało, oboje rodzice byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że każde z nich miało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ze wstępnych ustaleń wynikało również, że 30-latek znęcał się nad swoją partnerką. 4-miesięczną dziewczynkę policjanci przekazali pod opiekę przybyłej na miejsce babci zaś podejrzewany o stosowanie przemocy mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych rodziców zajmie się sąd. 30-letni białostoczanin ponadto odpowie za stosowanie przemocy względem swojej partnerki.

Jeżeli jesteśmy świadkami przemocy domowej natychmiast zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997 lub 112. Niezbędną pomoc i wsparcie uzyskać też można pod Ogólnopolskim Telefonem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” - 800 120 002.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony