Policjanci z komisariatu w Łapach zatrzymali kłusownika - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z komisariatu w Łapach zatrzymali kłusownika

Data publikacji 30.01.2017

Policjanci z Komisariatu Policji w Łapach zatrzymali 63-letniego mieszkańca gminy Suraż, podejrzanego o kłusownictwo. Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczną ilość wyprawionych skór dzików, lisów i norek, a także metalowe kleszcze służące do nielegalnego procederu. Teraz postępowaniem mężczyzny zajmie sę sąd.

W ubiegłym tygodniu policjanci komisariatu w Łapach zatrzymali 63-letniego mieszkańca gminy Suraż. Mężczyzna w kompleksie leśnym w obrębie miejscowości Zawyki najpierw groził (przy użyciu „dubeltówki”) 52-letniemu strażnikowi łowieckiemu oraz jego 25-letniej córce, którzy podejrzewali mężczyznę o kłusownictwo, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki szybkiej interwencji  funkcjonariusze pionu prewencji komisariatu w Łapach natychmaist zatrzymali 63-latka. Na miejsce skierowany został również przewodnik z psem służbowym. Pies podjął trop i doprowadził do miejsca, w którym mężczyzna porzucił podczas ucieczki swoje ubranie. Wewnątrz kurtki mundurowi ujawnili 8 sztuk naboi do dubeltówki, na które nie miał wymaganego pozwolenia. Ponadto podczas sprawdzania jego posesji - policjanci zabezpieczyli metalowe kleszcze kłusownicze, narzędzia służące do wyprawiania skór, ponad 100 wyprawionych skór po zwierzynie leśnej (dzikach, lisach, norkach), beczki z zawartością skór z dzika zanurzone w cieczy oraz tusze lisów bez skór. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania broni oraz amunicji bez wymaganego zezwolenia, kłusownictwa oraz zmuszania pokrzywdzonych do zaniechania ujęcia go jako osoby podejrzanej o kłusownictwo. Teraz postępowaniem 63-latka zajmie się sąd. Zgodnie z przepisami grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl