Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w związku z włamaniami

Data publikacji 16.02.2017

Hajnowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzewanego o serię włamań do sklepów i stacji paliw na terenie powiatu. Mężczyzna usłyszał już 7 zarzutów kradzieży z włamaniem lub jej usiłowania, do których się przyznał. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w wyniku intensywnej i żmudnej pracy zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o 6 włamań i jedno usiłowanie do różnych placówek handlowych oraz stacji paliw na terenie powiatu. Do pierwszych trzech zdarzeń doszło jeszcze w kwietniu i maju 2015 roku, natomiast pozostałe miały miejsce pod koniec stycznia oraz w lutym tego roku. Łupem sprawcy padał m.in. alkohol, papierosy, słodycze oraz inne artykuły spożywcze i przemysłowe. Ponadto z jednej ze stacji paliw skradzione zostały 3 butle z gazem oraz 2 kamery monitoringu. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła także na odzyskanie części utraconych rzeczy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem, do których się przyznał. Okazało się, że 28-latek jest dobrze znany hajnowskim policjantom i teraz za swoje czyny będzie odpowiadał jako recydywista. Na wniosek Policji prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd zadecydował, że 28-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło – oficer prasowy KPP w Hajnówce

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony