Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali oszustów sprzedających fałszywe złoto

Data publikacji 20.02.2017

Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli sprzedać w jednym z lombardów fałszywy złoty łańcuszek. Dodatkowo okazało się, że posługują się przerobionymi i podrobionymi dokumentami. Obaj usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu 35-letni obywatel Armenii został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach w miniony piątek zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy oferowali do sprzedaży jako złoty - metalowy łańcuszek. Wezwani na miejsce przez pracowników lombardu mundurowi zatrzymali 35-letniego obywatela Armenii. Okazało się, że zatrzymany miał jeszcze wspólnika, 57-letniego obywatela Litwy. Policjanci wraz z funkcjonariuszami Izby Celnej po przeszukaniu samochodu, którym poruszali się obaj mężczyźni, znaleźli jeszcze dwa łańcuszki i dwie bransoletki w kolorze złotym. Okazało się, że wszystkie zabezpieczone przedmioty nie są wyrobami ze złota tylko z pozłacanego metalu. Ponadto mundurowi zwrócili uwagę na posiadane przez zatrzymanych dokumenty. Szczegółowe badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku potwierdziły, że 35-latek posiadał przerobiony paszport litewski i podrobiony dowód osobisty, a jego 57-letni kolega przerobiony dowód osobisty i prawo jazdy. Obydwaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wczoraj decyzją sądu 35-latek został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, zaś 57-latek przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał się karze.

 

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony