Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia zatrzymani za uprawę narkotyków

Data publikacji 27.03.2017

Białostoccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta podejrzewanych o uprawę narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli także 85 roślin konopi oraz sprzęt służący do jej uprawy. 27 i 31-latek zostaną dzisiaj doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Dalej sprawą braci zajmie się sąd.

W minioną sobotę po godzinie 10.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali do kontroli drogowej 31-letniego kierującego. W aucie, którym jechał białostoczanin mundurowi znaleźli w sumie 85 doniczek z roślinami ziela konopi. Na miejsce natychmiast wezwani zostali funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, którzy z zatrzymanym mężczyzną od razu pojechali do jego mieszkania na osiedlu Wygoda, aby je sprawdzić. Tam, przed blokiem, policjanci zauważyli osobę, która pakowała do samochodu przedmioty mogące służyć do uprawy konopi. Gdy mundurowi chcieli wylegitymować mężczyznę ten odepchnął jednego z nich i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast za nim ruszyli, oddając w trakcie pościgu dwa strzały ostrzegawcze. Ostatecznie mężczyzna, po wyważeniu drzwi przez policjantów, został zatrzymany w mieszkaniu, do którego plantacja miała być przeniesiona. 27-latek próbował jeszcze w pośpiechu wyrzucić resztki marihuany do toalety. Podczas przeszukania mieszkań i pozostawionego pojazdu mundurowi zabezpieczyli dodatkowo sprzęt służący do uprawy konopi, ponad 70 gramów łodyg i liści tej rośliny oraz tysiąc złotych. Na policyjny parking trafiły także oba samochody. Okazało się, że 27 i 31-latek to bracia. Dzisiaj obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony