Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grozili bronią i mieli narkotyki – zostali zatrzymani

Data publikacji 10.04.2017

Policjanci z Białegostoku zatrzymali dwóch mieszkańców Łomży podejrzewanych o grożenie bronią 37-latkowi. Ponadto przy jednym z nich mundurowi znaleźli blisko 3 gramy marihuany. Teraz dalszym losem 20 i 35-latka zajmie się sąd.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wczoraj przed godziną 15.00 zadzwonił  37-letni mieszkaniec miasta. Zgłaszający poinformował, że chwilę wcześniej dwóch mężczyzn groziło mu bronią. Skierowani natychmiast na miejsce policjanci z patrolówki ustalili, że wszystko zaczęło się od zwrócenia uwagi przez zawiadamiającego dla dwóch mężczyzn w audi, zbyt szybko jeżdżących wokół placu zabaw. Wtedy jeden z nich wyjął przedmiot przypominający broń i wycelował w kierunku 37-latka. Gdy ten wyjął telefon kierowca pojazdu wysiadł i zaczął mu grozić pokazując gest „podcięcia gardła”. Potem mężczyźni odjechali. Funkcjonariusze od razu ruszyli w kierunku, w którym oddaliło się audi. Chwilę później, kilka ulic dalej, mundurowi znaleźli opisany samochód, w którym siedzieli dwaj mieszkańcy Łomży - 20 i 35-latek. W trakcie kontroli pojazdu policjanci pod siedziskiem tylnej kanapy znaleźli przedmiot przypominający broń, którym okazał się pistolet pneumatyczny. Dodatkowo, podczas sprawdzania mężczyzn, funkcjonariusze zabezpieczyli przy starszym z nich blisko 3 gramy suszu roślinnego, po którego zbadaniu okazało się, że jest to marihuana. 20 i 35-latek zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

źródło – KMP w Białymstoku

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Powrót na górę strony