Akcja „Poszukiwany” w Białymstoku - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Poszukiwany” w Białymstoku

Data publikacji 25.05.2017

Białostoccy policjanci kolejny raz prowadzili działania ukierunkowane na zatrzymanie osób poszukiwanych. Podczas akcji funkcjonariusze zatrzymali 8 osób. Pięć z nich było poszukiwanych w celu doprowadzenia do aresztu śledczego a trzy pozostałe w celu ustalenia miejsca ich pobytu. Skuteczne rozpoznanie, policyjna czujność i zaangażowanie w realizację obowiązków służbowych przyniosła pozytywne efekty.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w miniony poniedziałek, prowadzili akcję ukierunkowaną na zatrzymanie osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości. Sprawcy celowo ukrywali się przed Policją, chcąc uniknąć kary za popełnione wykroczenia lub przestępstwa.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany w gminie Turośń Kościelna. 53-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 6 miesięcy. Do kolejnego zatrzymania doszło w gminie Dobrzyniewo Duże. Tym razem w ręce funkcjonariuszy wpadł 22-latek. Mężczyzna, miał na koncie kradzież z włamaniem, za którą białostocki sąd skazał go na karę 1 roku pozbawienia wolności. Ponadto, za kradzież ma dodatkowo do odbycia karę 7 miesięcy więzienia. Następną osobą poszukiwaną był 55-letni mieszkaniec Białegostoku, który w ramach prowadzonej akcji „Poszukiwany” trafił do policyjnego aresztu i teraz czeka na odbycie kary 6 miesięcy pozbawienia wolności. Kolejnymi osobami poszukiwanymi przez wymiar sprawiedliwości, a zatrzymanymi przez policjantów, byli 42 i 61-letni mężczyźni. Osoby, aby ustrzec się przed karą pozbawienia wolności, opłacili grzywnę, po czym zostali zwolnieni. Dodatkowo policjanci ujawnili trzy osoby poszukiwane w celu ustalenia ich miejsca pobytu. Funkcjonariusze po pobraniu oświadczenia o aktualnym ich miejscu zamieszkania, zakończyli z nimi prowadzone czynności.

Podobne akcje, w które zaangażowani są policjanci z białostockiego garnizonu, prowadzone są cyklicznie.

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl