Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 54 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli białostoccy policjanci

Data publikacji 23.06.2017

Policjanci z pionu gospodarczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ujawnili w garażu 42-latka blisko 40,5 tysiąca sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, natomiast w samochodzie 25-letniego obywatela Białorusi ponad 12,5 tysiąca sztuk. Mężczyźni trafili już do policyjnego aresztu, natomiast dalszym ich losem zajmie się sąd.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli wczoraj, przed godziną 13.00, do jednego z garaży na osiedlu Skorupy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że mogą znajdować się tam papierosy bez polskich znaków akcyzy. Jak się okazało, w jednym z pomieszczeń należącym do 42-letniego białostoczanina faktycznie policjanci znaleźli blisko 40,5 tysiąca sztuk papierosów. Ponadto, tego samego dnia, policjanci zabezpieczyli ponad 12,5 tysiąca sztuk papierosów, tym razem przy jednej z posesji na terenie gminy Wasilków. Z ustaleń policyjnych wynika, że przewoził je samochodem 25-letni obywatel Białorusi.

Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 54 tysiące sztuk papierosów. Obecnie trwają ustalenia na jaką stratę narazili oni Skarb Państwa z tytułu niezapłaconych podatków. 42 i 25-latkowie trafili już do policyjnego aresztu, natomiast dalszym ich losem zajmie się sąd.

Powrót na górę strony