RUSZYŁA KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO” - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

RUSZYŁA KAMPANIA „TWOJE ŚWIATŁA – TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”

Data publikacji 28.11.2017

Ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta… Dziś w Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku odbył się briefing poświęcony inauguracji tego przedsięwzięcia na terenie województwa podlaskiego, w którym udział wziął Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku komisarz Dariusz Matynka. Inicjatywa ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wytypowanych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” – rozpoczęta... Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno–zimowym zagrożenia, wynikające z niesprawnego lub nieprawidłowego oświetlenia pojazdów z jednoczesnym propagowaniem zasady: „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd. Celem projektu jest również stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na wytypowanych stacjach diagnostycznych - poza terminem badania technicznego. Tradycyjnie udział w kampanii zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Sprawdzenia świateł na stacjach, które przystąpiły do akcji, będą dokonywane w następujących terminach: 2, 9 oraz 16 grudnia 2017 roku. W akcję włączyła się również firma Neptis S.A., która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Dokładny wykaz punktów umożliwiających bezpłatne badania znajduje się na stronie: http://yanosik.pl/dobre-swiatla/.

W ramach przedsięwzięcia - w dniach od 28 listopada do 17 grudnia br. na terenie całego kraju prowadzone będą ogólnopolskie działania kontrolno–prewencyjne pn. „TWOJE ŚWIATŁA  - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO”, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego poprzez wyeliminowanie z ruchu pojazdów - z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem. W okresie jesienno–zimowym charakteryzującym się złymi warunkami atmosferycznymi: opadami deszczu, śniegu, zamgleniami, a także szybko zapadającym zmrokiem - prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego tak ważne jest, by o tym pamiętać! 

W województwie podlaskim, w kampanii  biorą udział następujące stacje diagnostyczne:

1. Zespół Szkół Mechanicznych CKP Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku - Białystok ul. Wierzbowa 14

2. PHUP Motozbyt Sp. z o.o - Suwałki ul. Sejneńska 91

3. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów i Opryskiwaczy. Handel Ogumieniem - Naprawy.  Adam Kukliński - Kolno ul. Targowa 4

Czytaj również:

KMP w Suwałkach

KMP w Białymstoku

KPP w Augustowie