Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Mikołajki z mundurem” w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku

Data publikacji 06.12.2017

Mundurowi ze Straży Granicznej, białostockiej Policji oraz 18. Pułku Rozpoznawczego, w ramach akcji „Mikołajki z mundurem”, spotkali się dziś z podopiecznymi Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Były pokazy sprawności, Ryś – maskotka i oczywiście Mikołaj z prezentami. W spotkaniu z dziećmi uczestniczył również Komendant Miejski Policji w Białymstoku insp. Wojciech Macutkiewicz.

Mundurowi z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, w ramach akcji „Mikołajki z mundurem”, spotkali się dziś z małymi pacjentami Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

Mikołajki rozpoczęły się od symulacji zatrzymania niebezpiecznego przestępcy przez patrole policyjne z psami służbowymi z białostockiej komendy. W dalszej kolejności mali pacjenci przez okna szpitala obejrzeli pokaz alpinistyczny przygotowany przez zwiadowców z 18. pułku rozpoznawczego.

Najmilszym akcentem było spotkanie w budynku szpitala z Rysiem – maskotką zwiadowców i oczywiście Mikołajem, wspieranym przez Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku insp. Wojciecha Macutkiewicza, oraz przedstawicieli wszystkich służb mundurowych. Około 300 dzieci z wszystkich oddziałów otrzymało mikołajkowe prezenty, na które złożyli się mundurowi oraz pracownicy wszystkich jednostek biorących udział w akcji. Dzięki życzliwości organizatorów wzbogacone zostało również wyposażenie oddziałowych świetlic.

 

 

 

Powrót na górę strony