,,MAMY W MUNDURZE” - Aktualności -  Policja Podlaska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

,,MAMY W MUNDURZE”

Data publikacji 26.05.2018

Kobiety, które na co dzień pracują w służbach mundurowych usłyszały dziś życzenia z okazji Dnia Matki. W tym wyjątkowym spotkaniu wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski, oraz szefowie innych służb mundurowych.

Dziś w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Zambrowie Panie, które na co dzień pracują w mundurze, usłyszały serdeczne życzenia z okazji Dnia Matki. W tym wyjątkowym spotkaniu wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, który osobiście wręczył kwiaty, każdej z mundurowych Mam. W uroczystości uczestniczył także Wicestarosta Zambrowski Stanisław Rykaczewski, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski oraz przedstawiciele innych służb mundurowych.

Podziękowania za profesjonalne łączenie aktywności zawodowej z licznymi obowiązkami wynikającymi z macierzyństwa skierował do Pań jako pierwszy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Pan Minister życzył Mamom w mundurze „niech miłość matczyna wraca do nich z podwójną siłą”. Natomiast Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Tarnowski przygotował zebranym Mamom niespodziankę w postaci okazjonalnego wiersza, w którym podkreślił wyjątkową role Matki w życiu każdego dziecka. 

Osobistym doświadczeniem w łączeniu roli Matki ze służbą w Policji podzieliła się z uczestnikami spotkania Komendant Powiatowy Policji w Zambrowie młodszy inspektor Anna Bajeńska. Pani Komendant przyznała, że jest to jedno z najtrudniejszych zadań, które wymaga od niej wielu wyrzeczeń oraz poświęcenia. Dodała jednak, że obowiązki macierzyńskie i zawodowe można pogodzić, zwłaszcza jak ma się wsparcie w drugiej osobie i tego właśnie zebranym Mamom życzyła.